Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

Spor Öncesi Masaj Önerileri

Genel 21 Haziran 2017

Spor Öncesi Masaj Önerileri

Spor masajı sporculara ve atletlere uygulanmakta olan bir masaj uygulama biçimidir. Sporcuların vazgeçilmezi olan bu masaj uygulaması ile sporcular aktivitelere daha hazır hale gelir. Aktivite öncesi, aktivite sonrası ve bakım olarak üç türe ayrılmaktadır kendi içerisinde. Aktivite öncesi masajı kişilerin aktivitelere hazır hale gelmesi için uygulanmakta olan bir masaj türüdür. Kişilere yapılan masaj ile kan akışı hızlanır ve performans artışı sağlanır. Aynı zamanda da kasla ve eklemler hem ısıtılır hem de esnetilir. Bu da olası yaralanmaların önüne geçebilmek adına alınmış bir önlemdir. Aktivite sonrası masaj ise maçtan yaklaşık bir iki saat sonra yapılır. Genel olarak rahatlatma ve dinlendirme amaçlıdır. Fakat maç esnasında yaralanma, burkulma gibi durumlar da söz konusu ise yine bu masaj tekniği ile bir iyileştirme süreci başlatılır. Bakım masajı haftada bir kez tüm sporcuların yaptırması gereken bir masaj türüdür. Bu masaj sayesinde kan ve besinler kasa doğru rahat bir şekilde ilerler. Aynı zamanda kaslar ve eklemler sürekli olarak bu yöntem ile esnek kalabilir. Bu da performansı olumlu yönde etkiler.

Spor masajı hangi tekniklerden oluşur, kaç dakika sürer?

Spor masajı için özellikle belirlenmiş olan bir süre olmamak ile birlikte otuz ile altmış dakika arası yapılan masaj en ideal olanıdır. Masaj içerisinde farklı vuruş ve yoğurma teknikleri kullanılmaktadır. Bu teknikler Öfrelaj, petrisaj, kupalama e de perküsif vuruşlar tekniğidir. Bu tekniklerin vuruş, sıkma, germe hızı ve sertliği kişilerin kas yapısını ve de aynı zamanda kişilerin isteğine göre değişim gösterebilir. Alanında profesyonelleşmiş olan sporcu masörleri bu teknikleri birleştirerek oldukça başarılı sonuçlar elde edebilirler. Aynı zamanda kişinin durumuna göre teknikler tek tek de kullanılabilir.

Spor masajı onaylanmış mı?

Spor masajı resmileşmiş ve de kabul dilmiş bir masaj uygulamasıdır. Uzman kişiler tarafından yapıldığı takdirde herhangi bir zararı da olmamak ile birlikte oldukça faydalı bir işlemdir.

358 total views, 0 today

  • Spa Masaj Fiyatları

    Tarafından de 27 Aralık 2017 - 0 Yorumlar

    Spa Masaj Fiyatları Spa masaj fiyatları dahilinde pek çok farklı çeşit spa hizmeti almanız mümkün olmaktadır. Bu hizmetler arasında çeşitli hasatlıklar ya da sorunlar için şifa bulabileceğiniz gibi aynı zamanda cilt bakımı gibi problemler için de hizmet almanız söz konusu olabilmektedir. Her spa merkezi pek çok farklı masaj çeşidi ve pek çok farklı ek hizmetleri […]

  • Peyronie Hastalığı

    Tarafından de 21 Ocak 2018 - 0 Yorumlar

    Peyronie Hastalığı Penis bölgesinde meydana gelen peyronie hastalığı penisin fonksiyonunu bozabilen, ağrılı ereksıyona yol açabilen ve penis boyunun kısalmasına yol açan ciddi bir hastalıktır. Hastalar bu hastalığı genellikle peniste eğrilik veya yamukluk olarak tarif ederler. Sert plak dokusunun penis tabakasındaki esnekliğini bozması ve penisin ereksıyon sonrasında yukarıya doğru eğrileşmesi bu hastalığın ilk belirtileri arasındadır. Penis […]