Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

Erkeklerde Meme Büyümesi

Genel 6 Şubat 2017

Erkeklerde meme büyümesi memenin normalden daha büyük olması durumudur. Tıp dilinde Jinekomasti olarak adlandırılan erkekte meme büyümesinin sebebi hormonal olabilir. İnsan vücudunda bulunan hormonlar arasındaki dengesizlik meme büyümesine yol açabilir.

Genellikle iki taraflı görülen meme büyümesi kimi zaman tek taraflı da olabiliyor. Hormonal dengesizliklerin sebep olduğu meme büyümesi genellikle 13-16 yaş aralığında görülmekle beraber bu durum genellikle kendiliğinden geçer. Yaklaşık bir yıl içerisinde meme büyümesi durarak eski haline dönebilir.

Erkeklerde Meme Büyümesinin Yarattığı Olumsuz Etkiler

Özellikle ergenlik çağı olan yaşlarda meydana gelen meme büyümesi kişinin kendine güvenini azaltabilir. Erkek çocuklarında meydana gelen Jinekomasti, çocukta duruş bozukluklarına sebep olabilir. Kişilerin sosyal hayattan geri çekilmesine sebep olan bu rahatsızlık sebebiyle kişiler giydiklerini kendilerine yakıştıramaz rahatsız olur.

Gerilemeyen Jinekomasti Sorun Belirtisi

Jinekomasti genellikle kendiliğinden geriler. Ancak 13 yaşlarında ortaya çıkan meme büyümesi 16 yaşına kadar gerilemiyorsa ameliyat kararı alınabilir.

Bu rahatsızlığın tedavisinde İstanbul masaj yöntemi kullanılıyor. Bu yöntem ile meme beden şeklinin doğal haline kavuşturuluyor.

490 total views, 0 today

  • Spa Masaj Fiyatları

    Tarafından de 27 Aralık 2017 - 0 Yorumlar

    Spa Masaj Fiyatları Spa masaj fiyatları dahilinde pek çok farklı çeşit spa hizmeti almanız mümkün olmaktadır. Bu hizmetler arasında çeşitli hasatlıklar ya da sorunlar için şifa bulabileceğiniz gibi aynı zamanda cilt bakımı gibi problemler için de hizmet almanız söz konusu olabilmektedir. Her spa merkezi pek çok farklı masaj çeşidi ve pek çok farklı ek hizmetleri […]

  • Peyronie Hastalığı

    Tarafından de 21 Ocak 2018 - 0 Yorumlar

    Peyronie Hastalığı Penis bölgesinde meydana gelen peyronie hastalığı penisin fonksiyonunu bozabilen, ağrılı ereksıyona yol açabilen ve penis boyunun kısalmasına yol açan ciddi bir hastalıktır. Hastalar bu hastalığı genellikle peniste eğrilik veya yamukluk olarak tarif ederler. Sert plak dokusunun penis tabakasındaki esnekliğini bozması ve penisin ereksıyon sonrasında yukarıya doğru eğrileşmesi bu hastalığın ilk belirtileri arasındadır. Penis […]