Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

Sporcu Kaşıntısı

Genel 18 Ocak 2017

Sporcu Kaşıntısı

Spor yapanlarda daha sık görülen tinea cruris, bir tür mantar hastalığıdır. Sporcu kaşıntısı olarak da bilinen tinea cruris, iç uyluk bölgesi, kasık ve kalçaları etkiler. Erkeklerde vücudun nemli ve sıcak olan bu bölgelerinde gelişen, kaşıntı ile seyreden enfeksiyon deride halka şeklinde kırmızı döküntülere neden olur.

Sporcu Kaşıntısı Belirtileri

Genital bölge, uyluk, kasık ve kalçalarda kaşıntı ile birlikte görülen halka şeklinde kızarıklık, anal bölgede kaşıntı, kaşıntı ile birlikte yanma hissi, kasık bölgesinde pullanma, soyulma, çatlama gibi problemler sporcu kaşıntısı enfeksiyonunun belirtileri arasında yer alır. Enfeksiyon, dar giysiler veya iç çamaşırı giyildiğinde şiddetlenebilir. Yürüyüş yapmak, egzersiz yapmak belirtilerin daha kötü hale gelmesine neden olabilir.

Eğer kasık, uyluk ve kalçada iki haftadan uzun süredir geçmeyen kızarıklık, kaşıntı, döküntü gibi belirtiler mevcutsa mutlaka bir doktora başvurmak gerekir. Sporcu kaşıntısı bulaşıcıdır. Enfeksiyonlu kişinin havlusunu ya da giysilerini kullanmak veya enfeksiyonlu kişi ile cinsel ilişkiye girmek enfeksiyonun bulaşmasına neden olur. Aşırı terleme, erkek olmak, aşırı kilolu olmak, kalıtsal bir deri hastalığına sahip olmak, sıkı iç çamaşırı giymek… sporcu kaşıntısı oluşmasında risk faktörleridir.

653 total views, 1 today

  • Spa Masaj Fiyatları

    Tarafından de 27 Aralık 2017 - 0 Yorumlar

    Spa Masaj Fiyatları Spa masaj fiyatları dahilinde pek çok farklı çeşit spa hizmeti almanız mümkün olmaktadır. Bu hizmetler arasında çeşitli hasatlıklar ya da sorunlar için şifa bulabileceğiniz gibi aynı zamanda cilt bakımı gibi problemler için de hizmet almanız söz konusu olabilmektedir. Her spa merkezi pek çok farklı masaj çeşidi ve pek çok farklı ek hizmetleri […]

  • Peyronie Hastalığı

    Tarafından de 21 Ocak 2018 - 0 Yorumlar

    Peyronie Hastalığı Penis bölgesinde meydana gelen peyronie hastalığı penisin fonksiyonunu bozabilen, ağrılı ereksıyona yol açabilen ve penis boyunun kısalmasına yol açan ciddi bir hastalıktır. Hastalar bu hastalığı genellikle peniste eğrilik veya yamukluk olarak tarif ederler. Sert plak dokusunun penis tabakasındaki esnekliğini bozması ve penisin ereksıyon sonrasında yukarıya doğru eğrileşmesi bu hastalığın ilk belirtileri arasındadır. Penis […]